Zahajovačky v Bílině i na Meziboří proběhly za velmi nevlídného, chladného a větrného počasí

Všichni jsme se těšili na závody po zimní přípravě. Bohužel příroda se postavila proti a oboje zahajovací závody proběhly za "neatletického" počasí.

Jeden den ve 12 stupních a v silném protivětru a druhý den v silném větru do zad a při teplotě pouhé 4 stupně. Takže ani jeden den nebyl stvořený na nějaké dobré výkony. Přesto se občas nějaký solidní výkon podařil a padl i nějaký osobáček.

V sobotu v Bílině si osobní rekord vytvořil Ondra Nuc na trati 300 m ( 40.78 s ) a solidně běžel i Míra Kalousek ( 43,97 s ). Běh na 60 m, se vzhledem k počasí i "spánku" na startu, ani jednomu nevydařil.

Kačka Zábojníková předvedla tři solidní výsledky. Nejvíce povedený byl výkon ve skoku vysokém ( 130 cm ), slušný byl i běh na 60 m v protivětru 1,2 m/s ( 9,15 s ). Ve skoku dalekém předvedla 404 cm, což jistě neodpovídá jejím možnostem.

Anička Vyskočilová se na trati 60 m nepoprala se silným protivětrem ( 9,82 s ). Ve skoku dalekém si ale vytvořila osobní rekord výkonem 370 cm.

V neděli na Meziboří Anička obsadila třetí místo v hodu kriketovým míčkem v novém pěkném osobním rekordu 41.54 m a na trati 800 m obsadila pěkné druhé místo v čase 2:51.84 min.

Kačka Zábojníková předvedla přes problémy s ramenem pěkný výkon v hodu kriketovým míčkem ( 45.72 m ) a obsadila tak druhé místo. Ve skoku vysokém obsadila také druhé místo výkonem 128 cm a ve skoku dalekém se jí opět nedařilo a skočila jen 401 cm.

Štěpánka Klimešová obsadila až šesté místo ve skoku dalekém ( 412 cm ) a nominace na Olympiádu mládeže 2013 se jí tak hodně vzdálila. Přidala slušný výkon na 60 m ( 9,03 s ), bohužel znehodnocen nedovolenou podporou větru.

Ivča Gallová se potýká s bolestmi kyčle, přesto si vytvořila osobák v hodu kriketovým míčkem 30,01 m a ani výkon v běhu na 60 m nebyl špatný.

Michal Martinák si vylepšil osobní rekord v hodu kriketovým míčkem o více než tři metry ( 33,26 m ). Na trati 600 m dosáhl slušného výsledky 2:07.05 a trať 60 m běžel za 9,73 s s nedovolenou podporou větru 3 m/s.