Ondra Nuc na mistrovství Čech družstev dorostenců - v dresu Kladna ostudu rozhodně neudělal

Ondra Nuc letos hostuje v kategorii dorostenců za družstvo Kladna. Poprvé se v jeho dresu představil při mistrovství Čech na stadionu v pražském Edenu.

Nastoupil v běhu na 800 m, v běhu na 400 m a štafetě na 4 x 100 m.

V běhu na 800 m byl nasazen do druhého slabšího běhu. Celý závod běžel prakticky osamocený na druhém místě (vedoucí závodník patřil do rychlejšího běhu a ostatní Ondrovi nestačili). Přesto na sólo závod čas 2:12.18 min je velmi dobrý a celkově stačil na desáté místo. Získal tedy pro Kladno jeden bod.

Po sotva 90 minutách nastoupil na trať 400 m. A vůbec neběžel špatně. Vyhrál třetí rozběh časem 56,06 s, což vůbec není v tomto případě špatné.

Nakonec to stačilo ale jen na třinácté místo a na body tedy nedosáhl.

Na zisku dalších bodů se ale podílel s "béčkovou" štafetou na 4 x 100 m. Tu velice dobře rozběhl a nakonec z toho byly tři body pro Kladno za osmé místo.

Díky závěrečným štafetám se družstvo Kladna dostalo na páté postupové místo a za 14 dní se tak i Ondra zúčastní mistrovství České republiky dorostenců v Břeclavi.