První kolo druhé ligy v Bílině - dva osobní rekordy a spousty bodů pro družstvo

První kolo druhé atletické ligy skupiny "A" se uskutečnilo v nedaleké Bílině. Počasí se konečně umoudřilo, a tak se daly očekávat pěkné výsledky.

Kateřina Zábojníková si vylepšila osobní rekord ve skoku dalekém už na 529 cm a obsadila druhé místo. Stejné místo "urvala" v hodu oštěpem pěkným výkonem 40,60 m. Poté ještě přidala body za šesté místo ve vrhu koulí výkonem 10,18 m.

Anička Vyskočilová hodila oštěpem 27,60 m, což byl osobní rekord, ale na body to nestačilo. Hladká čtyřstovka nebyla špatná, druhý nejlepší výkon v kariéře (64,25 s.), ale ani tady to na body nestačilo. Osmistovka se Aničce moc nepovedla a po přepáleném začátku z toho byl čas 2:35,98 min. a celkové dvanácté místo.

Kateřina Chlapcová bohužel svůj boj na trati 100 metrů překážek prohrála na deváté překážce a do cíle nedoběhla.

Mimo soutěž startující Michal Martinák na trati 1500 m běžel velice dobře a výkonem 4:41,57 min. si vybojoval účast na letní olympiádě dětí a mládeže České republiky v červnu v Brně.