Atletická středa v Břeclavi aneb zpestření na soustředění

Atletická středa v Břeclavi zpestřila týdenní soustředění na jihu Moravy. Teplota přesahovala 35 stupňů, takže žádný ideál pro závodění, přesto byla k vidění řada pěkných výkonů.

Michal Martinák běžel parádní závod v netradičním běhu na 600 m a výkonem 1:31,27 min napověděl, že by to v září na MČR žactva nemuselo být tak zlé. Poté přidal ještě nejlepší letošní výkon v hodu oštěpem (41,28 m).

Sebastian Scholz si vytvořil osobní rekord na trati 150 m - 19,21 s. Ve skoku dalekém pak skočil solidních 510 cm, to ale na finálové skoky nestačilo.

Vojtěch Vyskočil se pomalu dostává k atletice zpět po odmlce zaviněné operací. Na stopadesátce z toho byl čas 20,25 s a na šestistovce jen těsně porazil svou sestru časem 1:48,23 min.

Anička Vyskočilová dosáhla na šestistovce času 1:49,83 min a přidala ještě solidní výkon v hodu oštěpem dorostenek - 31,33 m.

Po vleklých potížích s kyčlí se na závodech po dlouhé době představila i Ivana Gallová. V hodu oštěpem dosáhla výkonu 19,46 m.